" />

Zasady

Zasady wynajmu obiektu Kamienny Dom.
(nieznajomość zasad niczego nie usprawiedliwia i z niczego nie zwalnia)
Nieprzestrzeganie zasad może skutkować wygnaniem z obiektu w trakcie pobytu.
 • Opłaty

Oferujemy wynajem domu na wyłączność w cenie 300 zł za dobę. Jest to cena podstawowa obejmująca: korzystanie z obiektu i jego wyposażenia, pościel dla 6 osób, zużycie energii elektrycznej oraz opał. W wypadku pobytów z programem prokreacji opłata wynosi 250 zł za dobę.
Pobieramy kaucję w wysokości 600 zł na pokrycie ew. szkód w wyposażeniu obiektu i kosztów dodatkowego sprzątania końcowego.
Kaucja i należna opłata za pobyt pobierana jest z góry w chwili rozpoczęcia pobytu.
Minimalny okres wynajmu to w sezonie letnim 7 dni (zawsze od soboty do soboty). Po sezonie minimalny okres wynajmu to 3 doby.
Obiekt przystosowany jest do pobytu sześciu osób, za osobę siódmą i ósmą pobieramy opłatę w wysokości 5 zł za dobę, od osoby dziewiątej i każdej następnej pobieramy opłatę wysokości 50 zł za dobę.
Terminy nadzwyczajne (święta, sylwester, długie weekendy) będą wystawiane na sprzedaż za pośrednictwem internetowego serwisu aukcyjnego. Informacja o aukcji (link) umieszczane będzie zawsze w serwisie internetowym KamiennyDom.pl.
Dodatkowe atrakcje organizowane przez gospodarzy są płatne odrębnie i rozliczane w formie stawki godzinowej. Istnieje również możliwość zamówienia w pełni zorganizowanego pobytu z wyżywieniem i specjalizowanym programem. Zakres programu i cena są ustalane indywidualnie.

 • Rezerwacje

Termin wynajmu obiektu należy uzgodnić telefonicznie lub za pośrednictwem poczty elektronicznej (tu dane do kontaktu).
Wcześniejsze bezpośrednie zapoznanie się z obiektem jego charakterem i możliwościami organizacji wypoczynku możliwe jest tylko po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym - obiekt nie jest ogólnie dostępny.
Rezerwację ostatecznie potwierdza wpłata na nasze konto zaliczki (ok. 20% ceny pobytu).
Jeżeli wycofanie rezerwacji nie wpłynie na obłożenie obiektu w rezerwowanym terminie zaliczka zwracana jest w całości (minus oczywiste koszty). W przeciwnym wypadku kwotę zaliczki można wykorzystać decydując się na pobyt w kamiennym domu w terminie wskazanym przez gospodarzy (jednym z trzech do wyboru)

 • Przyjazd i wyjazd (doba hotelowa)

Obiekt jest gotowy na przyjęcie gości od godziny 16:00 dnia rozpoczynającego pobyt. O ile jest taka możliwość zapraszamy od rana. Obiekt należy zwolnić do godziny 11:00 dnia kończącego pobyt. O ile jest taka możliwość w obiekcie można pozostawać do wieczora (max godz.18:00)
To znaczy: w dniu rozpoczynającym pobyt do godziny 16:00 może odbywać się sprzątanie obiektu, podobnie jak w dniu kończącym pobyt od godziny 11:00
Kaucja jest zwracana po sprawdzeniu stanu obiektu w ostatnim dniu pobytu.

 • Pobyt

Obiekt jest wynajmowany na wyłączność, w terminie pobytu nie pojawiają się w obiekcie obce osoby – zachowana jest intymność miejsca.
Wszelkie działania związane z pobytem: przygotowanie posiłków, ogrzewanie, utrzymanie obiektu w czystości i porządku przebywający realizują samodzielnie (gospodarz służy w tym zakresie wszelką pomocą techniczną).
Przebywający w obiekcie dbają o jego wyposażenie i okazują troskę wobec jego naturalnego otoczenia. (nie śmiecą, nie zrywają kwiatków, nie łamią gałęzi i nie straszą dzikiej zwierzyny)

 • Sprzątanie końcowe

Na zakończenie obiekt jest zdawany w stanie nie gorszym niż w chwili rozpoczynania pobytu. W cenę wliczone jest odkurzanie całego obiektu – tę czynność przeprowadza gospodarz.

 • Bezpieczeństwo pobytu

W trakcie pobytu należy zachować najwyższą staranności w celu zapewnienia sobie bezpieczeństwa. Zwracamy szczególną uwagę na: zachowanie dzieci, kontakt z dzikimi zwierzętami (wścieklizna) i owadami (szerszenie itp), niebezpieczeństwo utonięcia, groźbę urazów ciała na skutek upadków. Zachowujemy zasady bezpieczeństwa pożarowego. Minimalizujemy nasz wpływ na środowisko naturalne (ekologicznie)

 • Palenie tytoniu

W obiekcie obowiązuje zakaz palenia tytoniu poza wskazanymi miejscami (czyli prawie wszędzie). Palacze muszą się pogodzić z utrudnieniami lub przystąpić do odwyku.

 • Psy

Psy nie stanowią problemu – o ile nie są agresywnymi bestiami.

 • Gospodarze
 1. Udostępniamy do wyłącznego użytku obiekt Kamienny Dom w stanie umożliwiającym wygodny pobyt do sześciu osób.
 2. Zabezpieczamy podstawowe wyposażenie kuchenne oraz środki czystości do bieżącego użycia oraz opał.
 3. Niezwłocznie podejmujemy działania w sytuacjach awaryjnych.
 4. Zapewniamy podstawową informację krajoznawczą i turystyczną. Służymy radą i dobrym pomysłem na sposób spędzenia wolnego czasu.
 5. Mile się uśmiechamy do naszych gości – nawet wtedy gdy nie mamy dobrego humoru.
 6. Prowadzimy pod adresem www.KamiennyDom.pl dynamiczny serwis internetowy obiektu, którego celem jest umożliwienie: poznania obiektu i jego okolicy, zaplanowania pobytu oraz ułatwienie powrotu we wspomnieniach do zakończonego pobytu.
 • Sprawy sporne

Wszelkie sprawy nie wyjaśnione w powyższych zasadach negocjujemy, rozwiązujemy i wyjaśniamy w oparciu o dobre zwyczaje, logikę i obustronną wolę porozumienia w szczerym duchu optymizmu.

 • Sprawy ostateczne

Ostatecznie gospodarz ma zawsze racje.