" />

Do punktu przecięcia.

Solidny spacer, ale nie bez celu.

Punkt przecięcia to miejsce, w których krzyżują się linie siatki geograficznej pełnych stopni. Takich miejsc w granicacg naszego kraju jest 41.
Jeden z punktów przecięcia znajduje się w odległości ok 6 km od Kamiennego Domu. Jego współrzędne to N54E22. W wyznaczeniu go pomocnym będzie urządzenie GPS (możemy udostępnić).
W odległości ok 300 metrów od naszego punktu przecięcia znajduje się pole biwakowe “Goła Zośka” z kąpieliskiem. Część wycieczki może odbyć się kajakiem (od Wydmin - jest wypożyczania). W zimie jeśli śnieg pozwoli, to na nartach biegowych przez pola lub po lodowej tafli jeziora na łyżwach. W połowie drogi z Kamiennego Domu do punktu przecięcia wieś gminna Wydminy (poczta, restauracje, sklepy itp).

Karta katalogowa naszego punktu przecięcia Tu zdjęcia i relacja z odwiedzin punktu. (po angielsku)
Polska witryna grupy osób - entuzjastów odwiedzania tych miejsc Tu opis idei odwiedzania punktów przecięcia i statystyka polskich punktów przecięcia.(po polsku)
Międzynarodowa strona projektu odwiedzenie i skatalogowania wszystkich punktów przecięcia. Tu zdjęcia z wielu punktów przecięcia na świecie. (po angielsku)

Comments are closed.